Trendy

Hlavní téma: pánská košile

Ať si to chceme přiznat nebo ne, prostě tomu tak je. Košili má snad každý muž voblek LUGGI, košile Eterna, kravata LUGGI, kapesníček LUGGI, opasek Lloyde svém šatníku. Někteří ji s oblibou nosí, jiní na ni zanevřeli již v době, kdy šli poprvé do tanečních, anebo předstoupili před maturitní komisi. Souhrnně však můžeme říci, že košile je tzv. druhou kůží. Je s námi při důležitých obchodních jednáních, ale i v tak osobních chvílích jakými jsou svatba, oslava... Košile by měla přinášet pohodlí a podporovat dojem čistoty. V létě by měla přijímat pot, když je horko, a v zimě by měla hřát. Opravdu znáte tento zdánlivě jednoduchý kus oblečení? Umíte si správně vybrat košili, aby vám co nejlépe sloužila?

Při výběru nové košile v první řadě věnujte pozornost tomu, z jakého materiálu je vyrobena. Pro celoroční nošení je bezesporu nejvhodnější bavlna, především čistá 100%. Musí být lehká, s hladkým, kompaktním povrchem. Je možné ji prát i žehlit při vyšších teplotách, což je výhodou především u košil bílých. Kombinace bavlny s polyamidem je vhodná zejména pro košile v tmavých barvách. Díky směsovému materiálu si barvy uchovají delší dobu svou sytost a praním nedochází k jejich rychlému blednutí.košile LUGGI

    

Dalším důležitým hlediskem při výběru košile je její střih. Ten je dobré sladit se střihem kalhot, popř. s oblekem. Obecně platí, že ke štíhlému (slim fit) střihu kalhot se nejlépe hodí košile proštíhleného střihu. K volnějšímu střihu kalhot pak košile volnější (comfort fit). Při výběru je třeba dbát na dostatečnou volnost přes lopatky, aby košile nebránila pohybu, nebo naopak aby nebyla příliš široká přes boky a její přebytečný objem pak nepřepadával přes okraj kalhot. Pokud raději nosíte košili přes kalhoty, měl by tomu být přizpůsoben tvar jejího dolního kraje i délka.

U košile je velmi důležitý tvar límce. Ten je dobré vybírat nejen s ohledem na stavbu krku a tvar obličeje, ale také s ohledem na typ kravaty, tedy její šířku a způsob jejího vázání. Výztuže vkládané do špiček límce by měly být vyndavací, aby praním a žehlením při vyšších teplotách nedošlo k jejich deformaci.

Košilová manžeta by měla ležet volně na zápěstí, její obvod lze regulovat pomocí dvou knoflíků. Manžety u košil bývají převážně jednoduché s knoflíčky. U tzv. kombi manžety, která má kromě knoflíků vyšité na obou koncích i dírky, lze použít manžetové knoflíčky. Manžeta dvojitá (překládací) se vždy zapíná na manžetový knoflíček.

Posledním kritériem je barva košile. Pokud vybíráte košili do obleku, tak by měla být spíše světlá. Každokošile LUGGIpádně vždy světlejší než oblek a také světlejší než kravata. Jemný vzor košile je dobré sladit s barvou kravaty, výraznější vzor na košili kravatu zcela nahrazuje.

A rada na závěr: Jakmile volíte společenskou košili k obleku a kravatě, vždy sáhněte po košili s dlouhým rukávem. Všeobecně vypadají košile s dlouhým rukávem mnohem lépe než s krátkým. Z nich lze doporučit snad jen speciální lněné varianty pro letní sezonu a při hodně neformálních příležitostech.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace