Trendy

Horko a obchodní jednání?

Pokud si myslíte, že v horkých letních dnech je potřeba kvůli horku, propocenému obleku a zmačkané košili všechna jednání zrušit, jste na omylu! Pro většinu mužů není problém se správně zorientovat v tom, jak funkční by měl být jejich oděv na sport. Avšak v případě obleku či formálnějšího typu oblečení, ve kterém jsou celý den v práci, již takovou jistotu nemají.

        

Ruku na srdce, do horkého letního počasí zatím nikdo nevymyslel lepší materiály, než ty které odjakživa získáváme z přírody. Řeč je především o vlně, bavlně, hedvábí a lnu. Materiály jako takové se nemění, rozdíl je však ve způsobu jejich pěstování a především v jejich zpracování. Dnes jsou žádány materiály s vysokou prodyšností, schopností absorbovat vlhkost a nejen to, musí také dobře držet tvar. V případě formálních obleků jednoznačně vítězí vlna! Ta může být jak čistá, tak s příměsí hedvábí, nebo mohéru. Kvalitní vlněný oblek bývá označen etiketou např. Super 130's (čím je číslo vyšší, tím byla pro jeho výrobu použita vlna jemnější). Velikým trendem jsou letní polopodšitá saka, která mají podšívku v rukávech a dále jen v oblasti ramen a prsou.

Největší pohodlí v horkých letních dnech poskytne len, zejména díky jeho chladivému omaku a výborné absorpci vlhka. Lze ho však doporučit spíše na neformální oblečení, popřípadě na separátní saka, a to z důvodu jeho větší mačkavosti. Na obleky pro méně formální příležitosti je velmi vhodná bavlna. Její kvalita však musí být co nejvyšší, aby nedocházelo k deformaci tvaru oděvu především v oblasti kolen a loktů. Vhodný může být malý obsah elastanu (např. Lycra). Nejlepší druhy bavlny se sklízejí v tropických oblastech Jižní Ameriky (Pima Cotton) a také v Egyptě (Egyptian Cotton).

Egyptská bavlna s extra dlouhým vláknem a vynikající odolností je považována za vůbec nejlepší bavlnu na světě. Vlákno díky pečlivému zpracování, spřádání a mercerování získává hedvábný lesk a jemný omak. Oděvy vyrobené z egyptské bavlny se velmi dobře nosí a po dlouhou dobu si uchovávají svůj původní tvar. A právě do horkých letních dnů jsou výborným řešením pólotrička z egyptské bavlny. Tričko díky límečku vypadá sportovně a elegantně zároveň. Tudíž je ideální volbou pro volný čas, ale i do práce.

Kapitolou, která si zaslouží velikou pozornost, jsou košile. Na léto nelze doporučit jinou než bavlněnou, případně košili ze směsi bavlny a hedvábí. Taková košile musí být schopna absorbovat veškerý pot, který z těla odchází. Neměla by mít žádné úpravy usnadňující údržbu, ty dobře poslouží v chladnějším počasí, ovšem v parných dnech zhoršují prodyšnost i absorpční schopnosti. Neméně důležitý je i výběr spodního prádla. Spodní prádlo musí být co nejlehčí, bavlněné, s obsahem Lycry pro lepší podržení tvaru popř. s Modalem, který dodá příjemný a chladivý omak. Pokud se budete držet těchto několika málo zásad. Můžete v poklidu absolvovat obchodní jednání i v horku a nemusíte s plánováním schůzek či aktivit čekat, až zase přijde chladnější počasí.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace