Trendy

Košile – součást šatníku každého muže!

I taková maličkost, jakou je košile, vás může zachránit v mnoha situacích. Málokoho napadne, o jak univerzální, ale i „komplikovaný“ kousek oděvu se jedná. Na košili můžeme nahlížet z mnoha úhlů, a to například z pohledu materiálu, střihu, tvarování límečku, speciálních úprav, barevnosti i vzorů. Obsáhnout vše v jednom článku by bylo zdlouhavé a pro čtenáře ne zcela komfortní. Proto připravujeme jakýsi miniseriál informací, abyste je snadno a kdykoli je budete potřebovat, našli na jednom místě.

Pánská móda na rozdíl od módy dámské tolik nepodléhá vrtkavému módnímu diktátu, a proto pro ni platí, že musí být především funkční. Pánské košile jsou velmi oblíbené muži všech věkových a pracovních skupin. Na kvalitní košile si potrpí jak manažer velké firmy, tak i běžný zaměstnanec.

V novém pojetí

Kromě známého a mnohdy usedle vnímaného nošení košile do obleku je již po několik let výrazným trendem kombinace s džíny nebo bavlněnými kalhoty. Takový outfit umožňuje absolvovat méně formální obchodní schůzky, ale velmi dobře poslouží i do města, na pracovní oběd či zcela soukromou večeři. Dokonce vhodně zvolená barva košile, a může být i s výraznějším vzorem, vypadá skvěle v kombinaci s šortkami. Dynamičnost a ležérní vzhled podtrhnou vyhrnuté rukávy. Tím rozbijete „nudný“ kancelářský vzhled a budete se celkově cítit uvolněněji.

Dokonalý první dojem

Bílá je a nejspíše vždy bude základní a univerzální barvou pracovních košil, košil pro slavnostní příležitosti, košil pro umělce, bohémy i minimalisty. Bílá košile je znakem čistoty a noblesy, působí výsostně a elegantně. Dříve si bílou mohli oblékat jen gentlemani nebo šlechtici. To naštěstí dnes již neplatí. Výhodou bílé je, že se hodí opravdu ke všemu a v létě snad nejlépe ze všech barev zvýrazní vaše zlatavé opálení.

Modrá je dobrá

Nejenom bílé, ale i modré košile jsou považovány za pravý základ šatníku. Modrá je od nepaměti vnímána jako barva harmonie a snahy o souznění. Pokud vás čeká důležité jednání nebo schůzka, modrá je ideální volbou. Modrou barvou totiž dáváte protistraně najevo, že máte zájem na tom se dohodnout.

Sportovní elegance

Letošní léto přeje růžové a fialkové. Módní experti tvrdí, že se dokonce jedná o hlavní barvy sezony. Výhodou růžových odstínů je, že se hodí ke každé pleti. A opravdu nepřekonatelně vypadají v kombinaci s jednoduchou tmavší kravatou.

Stylová volba

Ze vzorů na košilích aktuálně vedou proužky, mohou být od velmi jemných až po výrazné a hodně kontrastní. Žhavým trendem jsou proužky s důmyslným křížením a barevností tón v tónu, které v celkové kompozici vytvářejí dojem odlehčené kostky.

Na co si dát pozor?

Aktuálně nejžádanějším střihem je tzv. slim fit. Tedy mladistvý, proštíhlený střih, s velmi malými přídavky na volnost, který kopíruje postavu a nevytváří nevzhledná nařasení při zasunutí košile do kalhot. Užší střih je doporučován i tehdy, pokud nemáte ultra štíhlou postavu. Balónům zcela odzvonilo. Dřívější mylná představa, že do hodně široké košile se dá schovat rostoucí bříško, naštěstí již neplatí. Širokou košilí na své bříško totiž mnohem více upozorníte.Při výběru košile je velmi důležité správně změřit obvod krku a poté přičíst jeden centimetr jako přídavek na volnost. Tím zabráníte tomu, že vám límec buď bude viset nevzhledně u krku kvůli nadměrné velikosti, nebo že budete rudnout v obličeji z důvodu přiškrcení. Poukud vás zajímají další tipy, klikněte zde.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace